Qnap Nas Profesyonel Veri Yedekleme

Dijital ortamlar hayatımızın artık vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Günlük hayatımızda internet, multimedya araçları, akıllı telefon ve televizyonlar bu multimedya dünyasının ayrılmaz bir parçası olmuştur. Diz üstü bir bilgisayarınızın içerisinde depoladığınız verilerin tamamını aynı veri ortamına diğer teknolojik araçları senkronize ederek bulunduğunuz her ortamda dosya ve tüm bilgilerinize ulaşmak çok kolay ve üstelik ihtiyaç haline gelmiştir. Peki bu veriler nasıl korunuyor? Biraz bu konuyu incelemek yararlı olacaktır.

Veri Depolama

Günümüzde milyonlarca bilgi, resim, video, bilgi ve belge elimizin altında olması gerekiyor. Örneğin Bir belgenin bilgisayar ortamından başka birisine mail ortamında gönderilmesi için öncelikle belgenin taranması gerekiyor. Yaratıcı uygulamalar eşliğinde tarayıcı programlarının aracılığı ile bilgisayarınızda bulunan bir doküman kolaylıkla taranarak hemen ardından mail ortamına aktarılarak dakikalar içerisinde farklı kişiye gönderilir. Hem zaman açısından hem de maliyet açısından oldukça yararlı bir yöntemdir.

Resim ve videoları ele alacak olursak özellikle sosyal medya üzerinde sıkça kullanılan bu veriler genelde telefonlarımızın belleklerinde saklanır ve belirli bir depolama alanına sahiptir. Ancak bu depolama alanı kısıtlıdır ve bellek kapasitesi dolabilir.

Depolama Çözümleri

Veriler olarak adlandırılan fotoğraf, video ve belgelerin belirli kapasitede belleklerin içerisinde saklanması ve bu işlem sonucunda bellek kapasitesinin dolması oldukça rahatsız edicidir.

Qnap nas profesyonel veri yedekleme ile bu soruna rahatlıkla çözüm bulmaktadır. İş hayatında özellikle önemli belgelerin güvenilir şekilde saklanması birinci öncelik koşuldur. Diğer dikkat edilmesi gereken önemli koşul ise istenildiği zaman güvenilir alandan tekrar istenilen anda belgeye ulaşması aşamasıdır.

Kurulumu hem ev ve iş internet ağlarına rahatlıkla bir kaç dakika içerisinde kurulabilen bir sistemdir. Network ağı üzerinden kurulan bu sistem üzerine firma tarafından güncellemelerle kapasite artırımı sağlanmaktadır.

İnternet Güvenliği

Depolama çok geniş kapasite sahip olması kullanılan ev veya firma bilgi ve belgelerin saklanması açısından önemli bir yere sahiptir. Aynı zamanda bu bilgilerin güvenli bir alanda olması çok önemlidir dolayısıyla firewall ayarlarının üst seviyede olması gerekmektedir. Profesyonel firma bu anlamda çok yüksek virüs programı kullanılmaktadır. Periyodik zamanlarda tarama yapılmakta olası bir bir durumda anında müdahale edilmektedir.