Klog Server Ne İşe Yarar ve Özellikleri Nelerdir.

Dünya genelinde giderek artan teknolojik oluşumlar ve yanında getirdiği gizlilik ihlalleri birçok kişi için kötü sonuçlar doğurmuş, ortaya atmıştır. Genellikle güvenlik ihlalini es geçen ve içerisinde taşıdığı siber virüs oluşumlarını internet ve bilgisayar gibi dijital sürümler üzerinden yansıtan bu tür hususlar genellikle sophos tarafından çözüme kavuşabilmektedir. Türkiye’de de üretim imkanlarına açık olan güvenlik yazılım sistemleri; ev, ofis, şirket ve kurumsal firmalar tarafından daha çok tercih edilmektedir.

Tercih eden bölümler genellikle kişisel veya şirket veri bilgisayarları üzerinde meydan gelen siber tehditleri yok etmek için bu sistemi veya sistemleri satın almaktadır. Uygun bir maliyet bütçesiyle alınması kolay olan sophos firewall yazılım güvenlikleri, tehdit oluşumlarını yok edip, dijital yapıyı korumak için üretilmiştir. Bunun için ortaya atılan sophos firewall güvenlik yazılımlarının dışında, klog server sunucuları da oldukça rağbet görmektedir.

Sophos Firewall Nedir?

İnternetin kullanıldığı ve sağlandığı yerlerde meydana gelen güvenlik açığını kapatmak için, gizlilik esaslarını korumak adına sophos tercih edilmektedir. Sophos firewall, internet içinde kişinin oluşturmuş olduğu ağ hizmetini kalkan olarak bir replikasyon içerisinde korumaya çalışmaktadır. Sophos firewall sistemler, bilgisayar ve internet güvenliğinin yanı sıra şifreleme özelliğiyle de kötü yazılımlı programları erken tespit edip, yok edebilmektedir. İnternet üzerinde oluşan izinsiz giriş ve çıkış işlemleri, spam oluşumlarını ve trojen hususunu sophos güvenlik sistemleri ile düzeltmek mümkündür.

Daha çok yazılımlar üzerinden doğan ve oluşan sorunlar; virüs, VPN ve casus yazılımları adı altında daha birçok seçenek altında birleşmektedir. Sophos firewall sistemlerinin oluşturmuş olduğu, güvenlik ağ duvarları ise birden fazla filtreleme işlemlerinden oluşturulmuştur. Küresel dijital platformlar üzerinde kendini kanıtlayan ve etkin bir şekilde gösteren sophos sistemleri, siber saldırılardan korunmanın en iyi yolu ve yazılım gereksimi olarak ele alınmaktadır.

Klog Server Ne İşe Yarar ve Özellikleri Nelerdir?

Klog server bir sunucu işlemi görmektedir. Damga hizmeti adı altında çalışan syslog sunucusu, yasalara uygun olarak hazırlanmaktadır. Sophos firewall sistemi ile ortaklaşa bir güvenlik duvarı oluşturan bu tür sunucular, Linux tabanlı çalışmaktadır. KamuSM onaylı olarak loglarını oluşturan yazılım, arayüz programıyla da kolay bir sistem içeriği sunan gereksinimler vermektedir.

Klog server yaşadığı aplikasyon süreçlerini windows lisansı istemeden ve gerektirmeden halledebilmektedir. Kurulum süreçleri kolay ve basit işlemektedir. Web destek tabanlı yönetilen server sunucular, bildirim sistemine de kendi içerisinde oluşturmaktadır. Log üreten ve sanal olarak bağımsız makineler yardımıyla bu hususu gerçekleştiren klog serverler, anlık log bulma ve izleme içeriğine de sahiptir.

Yapılan ve üretilen loglar, dashboard ekranı üzerinden takip edilebilmektedir. FTP sunucusu üzerinden imzalanarak, paylaşılan sunucular, klasöre kolaylıkla atılabilmektedir. Klog server sunucuları genel olarak bir merkez üstü üzerinden yönetilir. 2.4.0 sistemik ağ üzerinde yer alan network bağlantılarını genel olarak kontrol etmektedir.