Fidye Yazılımlılarından Korunmak İçin Ne Yapmalıyız.

Fidye yazılımları son zamanlar da en tehlikeli şeylerden biri haline geldir. Bilgisayarlarımız hayatımızın büyük bir parçası haline gelince bazı tehlikelerde ortaya çıktı. Bugün kendimiz ile ilgili tüm özel belge ve şifreler bilgisayarlarımızda bulunmaktadır. Bu kişisel dosyalarımızı çalmak isteyen siber suçlular da fidye yazılımlarını kullanmaktadır. Fidye yazılımları adından da anlaşılacağı üzere özel belgelerinizi fidye istemek amacıyla çalmaktadır.

Özellikle zengin statüsündeki insanların ve şirketlerin başına sıkça gelmektedir. Dünyada her yıl fidye yazılımı gibi siber suçlar nedeniyle milyonlarca dolar zarar edilmektedir. Siber suçların sayısı sürekli olarak artmakta ve çeşitlilik kazanmaktadır. Bilgisayar kullanan kimse artık güvende değil. Dünyanın diğer ucundan bir suçlu sizin bilgisayarınıza bağlanarak saniyeler içinde onlarca belgenizi çalabilir.

Fidye Yazılımlardan Nasıl Korunurum?

Fidye yazılımları internet üzerinde bulunan dosyalarda saklamış olabilir. Bir suçlu tarafından bir amaca yönelik olarak internetin belli noktalarına koyulurlar. Böylelikle o dosyalarla bağlantı kuran her bilgisayar virüslerin saldırısına uğrar. Bunu kullanıcıların anlaması pek mümkün değildir. Kötü amaçlı yazılımlara ancak Sophos xg firewall güvenlik yazılımlarıyla karşılık verebiliriz.

Fidye yazılımlarından kurtulmanın en etili yolu Sophos güvenlik yazılımlardır. Bu yazılımlar günümüzde üretilmiş en iyi güvenlik duvarları olarak bilinmektedir. Amaçları internet üzerinden buluşan ya da bilgisayarınız da daha önceden var olan tüm virüsleri bularak yok etmektir.

Ayrıca bilgisayarınız da bulunan güvenlik açıklarını da kapatarak virüslerin kapısını kapatmış olur. Sophos xg firewall güvenlik hizmetini kullanan insanlara internet üzerindeki yorumlardan ulaşabilirsiniz. Her biri bu güvenlik hizmetlerinden memnun kaldıklarını dile getirmektedir.

Sophos Güvenlik Hizmetleri Kalitesi

Sizi kötü amaçlı yazılımların tehditlerine karşı koruyabileceğini söyleyen birçok güvenlik yazılımı olabilir. Fakat kullanıcıların deneyimlerine göre birçoğu işe yaramamaktadır. Virüsler çeşitli amaçlar da ve güç oranlarında olabilir. Bazı virüsler çok daha güçlü ve tehlikelidir. Bazı virüsleri ise fark etmek çok zordur. Zayıf olarak yazılmış güvenlik yazılımları da bu tarz virüsler karşısında çaresiz kalmaktadır. Bu yüzden Sophos güvenlik yazılımlarını tercih edenlerin sayısın günden güne artış göstermektedir.

Sophos ürettiği her güvenlik yazılımının her daim arkasında durmaktadır. Müşterilerine kaliteli bir hizmet ve sürekli güvenli ortam sağlayacağının sözünü vermektedir. Daha önce de bu hizmetleri alan insanlar bu vaatleri doğrulamaktadır. Sophos firewall hizmetleri yapay zekâ teknolojisiyle desteklenen gülü yazılımlardır. Hiç bir kötü amaçla yazılım bu güvenlik duvarlarına yakalanmadan bilgisayarınıza sızamaz.

Güvenlik Duvarını Nasıl Kurarım?

Sophos güvenlik hizmetlerinden birini kullanmaya kararlıysanız web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sophos müşterilerin içini ferahlatmak adına hizmetlerini belirli bir süre için ücretsiz sunmaktadır. Süre bitimine kadar yazılımların kalitesini görebilirsiniz. Aldığınız hizmetten memnun kalacağınızın garantisini veren bir güvenlik firmasıdır.

Ücretsiz deneme sürümü boyunca güvenlik duvarının ne kadar etkili çalıştığına şahit olabilirsiniz. İsteğinize uygun bir güvenlik duvarını ücretsiz olarak denedikten sonra satın alarak belirtilen bir süre boyunca kullanabilirsiniz.