Bilgisayar Bakım Onarım Anlaşması

Bir Bilgisayar Bakım Onarım Anlaşması yaparak, personelerin harekete geçmek zorunda kalmamasını sağlıyoruz ve böylece ekipmanınızın bakım ve arızalarını kontrol etme ve sorunu çözme konusunda endişelenmenize gerek kalmadan ana işinize tamamen konsantre olabilirsiniz. Ancak, herhangi bir sözleşme taahhüdü gibi, sözleşmenin neleri kapsadığını ve neyin hariç bırakıldığını açıkça belirlemek için ayrıntılı olarak mutlaka incelenmesi gerekir.

Hukuka Tabi Bir Bilgisayar Bakım Onarım Anlaşması

Tüm hizmet sözleşmelerinde olduğu gibi, Bilgisayar Bakım Onarım Anlaşması da ticari yasalara tabidir ve hizmet kapsamı hakkında çok sayıda madde içerir. Standart bir sözleşme olmadığından, anlaşılır ve ayrıntılı olduğundan emin olmak ve imzalamadan önce önerilen sözleşme taahhütlerini her madde için ayrı ayrı incelemek özellikle iyi bir fikirdir. Sözleşmede, sunduğumuz hizmet ve teçhizatın kapsamının yanı sıra, taahhüdün süresi ve sağladığımız hizmetin başarısızlığı durumunda yenileme ve iptal koşulları gibi geleneksel hükümler de yer almalıdır. Ayrıntılı olarak incelenmesi gereken maddeler gerekirse müzakere edilir.

Bilgisayar Bakım Onarım Anlaşması Neyi Kapsıyor?

Kapsanan donanım ve prosedürleri sözleşmede açıkça belirtiyoruz. Ekipman bakımı için yapacağımız ziyaretler, arıza durumunda prosedürler, konfigürasyon ve testlerle donanım kurulumu gibi dahil ettiğimiz prosedürlerin sayısını, sıklığını ve kapsamını sözleşmede belirliyoruz. Ayrıca, telefonla destek şartları, bilgisayarlar ve sunucular ile yazıcılar veya tarayıcılar gibi kapsanan ekipmanların listesi, dahil olması muhtemel uzman ekibimizin sertifikaları ve nitelikleri ve kapsanan onarımların türünü sözleşmede belirliyoruz. Ayrıca sunduğumuz uygulamalar, gereksiz programların kaldırılması, web geçmişini temizlemek ve geçici İnternet dosyalarını silmek, antivirüs programlarının kurulumu ve düzenli olarak virüs taraması yapmaktır.

Destek Saatleri ve Sınırları

Bir Bilgisayar Bakım Onarım Anlaşmasının bir diğer önemli yönü, sunduğumuz desteğin saatleri ve sınırları ile ilgilidir. Tüm bakım sözleşmeleri, fazladan faturalandırılan fazla saatler ile belirli sayıda hizmet saati içerebilir. Ayrıca, şirketin takdirine bağlı olarak değişen garantili yanıt süreleri de belirliyoruz.

Sistem Bakımı

Sistem bakımı hizmetimiz, bir sistemi çalışır durumda tutmak için sağladığımız gerekli olan çeşitli bilgisayar bakım biçimlerini kapsar. Sistem bakımının iki ana bileşeni olan önleyici ve düzeltici bakım hizmetlerini sunuyoruz. Önleyici bakım hizmetimiz, sistemin çalışır durumda kalmasına yardımcı olacak önlemlerin alınmasını içerirken, düzeltici bakım hizmetimiz, bir sistemin veya bileşenlerinin arızalandıktan sonra değiştirilmesini veya onarımını içerir.

Önleyici Bakım

Önleyici bakım hizmetimiz sayesinde, bir arıza veya arıza meydana gelmeden önce ekipmanın proaktif bakımını yapıyoruz. Önleyici bakım hizmeti, sisteminizin en iyi şekilde çalışmasını sağlamak ve sorunları ortaya çıkmadan önlemek için yaptığımız rutin görevleri içeriyor. İşetim sisteminin güncellemelerini yüklemek, virüsleri ve kötü amaçlı yazılımları taramak ve temizleme programlarını çalıştırmak dahil, çeşitli önleyici tedbirler sunuyoruz. Virüsten koruma ve kötü amaçlı yazılımdan koruma taramalarını düzenli bir şekilde yapıyoruz.

Ağınızı güvende tutuyoruz, bir güvenlik duvarı kuruyoruz ve güvenli indirme uygulamalarını kullanıyoruz ve böylece bilgisayarınızı ve içerdiği tüm bilgileri tehlikeye atmaktan koruyoruz. Güç dalgalanmaları ve aşırı ısınma elektronik ekipmana zarar verebilir, bu nedenle tozu gidermek için ekipmanınızı periyodik olarak temizleyerek donanımınızı koruyoruz.

Düzeltici Bakım

Genellikle ‘onarım’ olarak anılan düzeltici bakım hizmetimiz, bir sorunun bilgisayar arızalandıktan sonra düzeltilmesini içeriyor. Sunduğumuz bu bakım hizmetimizin amacı, sorunu düzelterek veya hasarlı bileşenleri değiştirerek sistemin çalışabilirliğini yeniden sağlamaktır. Sunduğumuz düzeltici önlemler, diğerlerinin yanı sıra virüsleri ve kötü amaçlı yazılımları kaldırmayı, zararlı programları kaldırmayı, yeniden biçimlendirmeyi ve bir sistem geri yüklemesini çalıştırmayı içeriyor. Düzeltici bakım hizmetini gerçekleştirmek için önce sorunu teşhis ediyoruz ve temel nedeni buluyoruz.

Anlaşma kapsamına alınan bilgisayarlara aylık periyotlarda bakım ve onarım yapılmaktadır. Oluşabilecek arızalar engellenerek iş ve zaman kaybı ortadan kaldırılmaktadır. Bu kadar avantajlı olan bilgisayar bakım anlaşması hizmetimizden yararlanmak için vakit kaybetmeden firmamızla iletişime geçmelisiniz. Şirketler ve kamuların yararına verdiğimiz bu hizmetimiz müşterilerimizi oldukça memnun etmektedir. Bilgisayar bakım anlaşması hizmetimizden yararlanan bankalar, hastaneler, eğitim kurumları, kamular ve şirketler bilgisayarlarını güvence altına almış olmanın keyfini yaşamaktadır.

Bu hizmetimizden yararlanan müşterilerimize anında hizmet götürerek en kısa zamanda sorunlarını çözmekteyiz. Bilgisayar bakım anlaşması hizmetimizden yararlanan müşterilerimizin her zaman öncelik hakkı vardır. Bu konuda detaylı bilgi almak ya da bilgisayar bakım anlaşması hizmetimizden yararlanmak için vakit kaybetmeden firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.