Bilgisayar Bakım Anlaşması Nedir? Niçin Gereklidir?

Günümüzde teknolojik araçlar özellikle de bilgisayarlar hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Yeni elektronikler satın aldığımızda şu kararla karşı karşıyayız: Uzatılmış garanti mi yoksa sigorta planı mı satın alacağım? Pek çok insan hemen “Beni kandırmaya çalıştıkları yer” diye düşünüyor. Anladım. Bu ekstra masraf, kapıda ödemeyi düşündüğünüz şey değildi. Ve buna asla ihtiyacın olmayacak olabilir ve sonra parayı boşa harcamış gibi hissedebilirsin. Kimse para israf etmeyi sevmez. İş donanımınız için bir bakım sözleşmesi konusunda benzer hisleriniz olabilir. Ancak güvenilir bir sağlayıcıyla sözleşme bakım anlaşması sigorta gibi değildir.

İşletmenize sorunsuz çalışması için ihtiyaç duyduğu veri işleme araçlarını sağlamak için önceden çok fazla para harcarsınız. Bu yatırımın kesinlikle mümkün olduğu kadar uzun sürmesini istiyorsunuz ve düzenli bakıma sahip olmak, bu hedefe ulaşmanızı sağlayarak uzun vadede tasarruf etmenizi sağlayacaktır. İşte bir sözleşme bakım anlaşmasına ihtiyaç duymanız için beş neden.

  1. Daha Uzun Ömürlü Ekipman

Daha önce belirtildiği gibi, BT donanımı büyük bir nakit yatırım gerektirir. Sunucular, yazıcılar, bilgisayarlar ve POS Sistemleri son derece teknik ekipman parçalarıdır ve bunlardan en iyi şekilde yararlanmak için bunların uygun şekilde bakımı önemlidir. Rutin bir bakım programına bağlı kalarak, donanımınız herhangi bir ciddi sorunu büyük bir soruna neden olmadan önce tespit etmek için tasarlanmış kapsamlı denetimlerden tarafımızca geçirilecektir. Bakım, beklenmedik sistem arızası olasılığını da azaltır, bu da arıza süresi konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir.

  1. Uzman Teknisyenler

Düzenli olarak planlanmış sözleşmeli bakım ile , teknisyenleriniz ekipmanınızın geçmişini ve performansıyla ilgili beklentilerinizi bilecektir. Her sorun ortaya çıktığında öğrenme eğrisi yoktur. Bu, geldiklerinde ihtiyaçlarınızı planlamalarını sağlar ve ne zaman değiştireceğiniz veya onaracağınız konusunda size bilgi veririz.

  1. Özel Hizmet Programı

Düzenli bakım kadar önemli olduğu kadar, işin otomatik olarak gerçekleşmesi için düzenli bir programın ayarlanması da çok önemlidir. Bir işletme sahibi olarak, işinizi büyütmeye odaklanabilirsiniz ve hizmet planlamaya çalışarak dikkatinizi dağıtmazsınız. Deneyimli bir donanım bakım sağlayıcısı olarak biz, ihtiyaçlarınızın daha ihtiyaç haline gelmeden karşılanmasını sağlamak için sistemlerinizin, hizmet programınızın ve tedarik seviyelerinizin kaydını tutarız.

  1. Acil Servis

BT acil durumları, en sadık yöneticilerin bile paniğe kapılmasına neden olabilir. Bir BT hizmet sağlayıcısıyla mevcut bir sözleşmeniz olduğunda, acil durum hizmetine ihtiyaç duyulması durumunda kiminle iletişime geçeceğinizi hızla bileceksiniz. Sistemleriniz beklenmedik bir şekilde çöktüğünde, vakit çok önemlidir ve size yardımcı olacak bizleri aramak için değerli dakikalarınızı boşa harcamak istemezsiniz. Yazıcı veya sunucu izleme de sunan yönetilen bir servis sağlayıcınız varsa, durumu düzeltmek için çoktan yola çıkacaklarından onları uyarmanıza bile gerek kalmaz.

  1. Maliyet Tasarrufu

Tıpkı hizmet sözleşmesi örneğinde olduğu gibi, işletme sahipleri ihtiyaç duyacaklarından emin olmadıkları bir hizmet için ödeme yapmaktan çekinirler. Sistem bakımı için ödeme yapmadan önce diğer pabuçların düşmesini beklemek cazip olsa da, sözleşmeye dayalı bir anlaşma muhtemelen uzun vadede paradan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Şirketimizi genellikle sözleşmeli müşterilerine bir indirim sunar ve maliyetlerin çoğu önceden ayarlanacağı için bakımınız için daha iyi bir bütçe elde edebilirsiniz.

Uzun yıllardır güvenilir bir yönetilen hizmetler ve sözleşmeli bakım sağlamaktayız. Düzenli olarak planlanan bakımlarla BT donanımınızın ömrünü uzatabiliriz. İşlemlerinizi engelleyebilecek hizmet kesintilerini ortadan kaldırmanıza yardımcı olmak için sunucu izleme ve yönetilen baskı hizmeti de sunuyoruz. İşinize odaklanabilmeniz için donanımınızın nasıl çalıştığı konusunda endişelenmemize izin verin.

Kurumsal olarak her ihtiyaç duyduğunuz anda yardımınıza hazırız. Deneyimli ve işine hakim ekibimiz sizlerin her daim hizmetindedir.